środa, 30 lipca 2014

RYNEK / AKTUALNOŚCI

DATA PUBLIKACJI: 02.01.2012
AUTOR: Ewelina Wiącek

Podrabiane środki ochrony roślin


Podrabiane środki ochrony roślin

Przeprowadzone kontrole przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa wskazują, że co 10 środek ochrony roślin w Polsce jest podrabiany. Spowodowane jest to tym, że w ostatnim czasie znacznie podrożały koszty produkcji rolnej. W związku z tym rolnicy decydują się na zakup tańszych i podrabianych preparatów do ochrony upraw. Środki ochrony roślin, które można kupić np. na targowiskach lub od sprzedawców handlu obwoźnego są dużo tańsze od tych dostępnych u sprawdzonych dostawców w sklepach. Środki ochrony sprzedawane z nielegalnych źródeł trafiają do Polski głównie z Chin oraz byłych republik ZSRR.

Problem podrabianych środków ochrony roślin występuje w całej Europie. Wpływ na rozprzestrzenianie się podrabianych preparatów ma zapewne otwarcie granic oraz swobodny przepływ towarów w Unii Europejskiej. Kara za podrabianie zarejestrowanych znaków towarów może wynieść nawet 5 lat pozbawienia wolności. Należy pamiętać, że podrabiane środki ochrony roślin są bardzo niebezpieczne nie tylko dla ludzi i zwierząt, ale głównie dla chronionych roślin i środowiska naturalnego.

Na podstawie: AgrobiznesKOMENTARZY: 0
TWOJA OCENA:
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 3 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.

Dodaj komentarz

Nick:
Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka:

Jeżeli chcą Państwo zamieścić komentarz do tego artykułu, prosimy o wypełnienie znajdującego się po lewej formularza.

Państwa komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora. Hortpress Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy bez konieczności podania powodu.

Prezentowane komentarze nie przedstawiają stanowiska Hortpress Sp. z o.o., a jedynie ich autorów.