sobota, 02 sierpnia 2014

WARZYWA / ARTYKUŁY

DATA PUBLIKACJI: 26.09.2011
AUTOR: Jolanta Szaciłło

Nowe odmiany pomidorów - Rijk Zwaan


Nowe odmiany pomidorów - Rijk Zwaan Confetto RZ F1

 

Firma Rijk Zwaan przedstawiła w Gołuchowie 4 nowe odmiany pomidorów. Jeszcze pod numerem 72-614 RZ F1 kryje się pomidor mięsisty o bardzo dużych owocach (240-280 g), polecany do nasadzeń od połowy stycznia. Owoce lekko spłaszczone, lekko karbowane, bardzo twarde, intensywnie czerwone. Roślina o dość silnym wzroście, doskonale znosi wysokie temperatury, polecana do wyskich szklarni i tuneli, może być uprawiana również w cyklu letnio-jesiennym.

Tomala RZ F1 to pomidor mięsisty o owocach 160-180 g, odmiana wczesna polecana do uprawy na wełnie. Roślina ma zrównoważony wzrost, krótkie międzywęźla, doskonałą zdrowotność, odporność na mączniaka. Posiada dużą łatwość wiązania owoców, w większości grona po 5-6 owoców, bardzo wysoki plon. Owoce wyrównane, twarde, nadajace się do mechanicznego sortowania.

Endeavour RZ F1 to nowy pomidor gronowy o owocach 140-160 gramów o atrakcyjnej czerwonej barwie i doskonałej trwałości. Zielona część grona gruba, trwała i intensywnie zielona przez kilka dni po zbiorze, odmiana wczesna, polecana do intensywnych upraw na wełnie mineralnej.

Confetto RZ F1 to pomidor śliwkowy typu bloky, owoce czerwone o wadze około 12-15 gramów. Optymalna ilość owoców w gronie 12 sztuk, roślina o pokroju generatywnym.

 KOMENTARZY: 0
TWOJA OCENA:
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 1 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.

Dodaj komentarz

Nick:
Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka:

Jeżeli chcą Państwo zamieścić komentarz do tego artykułu, prosimy o wypełnienie znajdującego się po lewej formularza.

Państwa komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora. Hortpress Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy bez konieczności podania powodu.

Prezentowane komentarze nie przedstawiają stanowiska Hortpress Sp. z o.o., a jedynie ich autorów.